Jacek Raputa urodził się 2 czerwca 1972 roku w Liszkach pod Krakowem.
Świadome dzieciństwo i młodość przyszło mu spędzać w cudownych latach osiemdziesiątych i ciekawych początkach lat dziewięćdziesiątych. W Krakowie ukończył szkołę średnią zdobywając tytuł zawadowy Renowatora Zabytków Architektury. 

Następnie przez kilka lat pracował, nadając nowy blask starym zabytkom podwawelskiego grodu. Jednak życiowa droga to nie prosta autostrada a raczej podróż po bezdrożach z przygodami. Po takich właśnie zakrętach losu i kolejnych przygodach w końcu trafił do Londynu, gdzie zajmuje się odnową wiktoriańskich i nie tylko "zabytków'' tego miasta. Oprócz podróży pomiędzy Krakowem i Londynem interesuje się też wycieczkami w "głąb siebie'', czyli rozwojem osobistym. 

Nieustannie zadawane najważniejsze pytania egzystencjalne są dla niego motorem do fascynujących poszukiwań duchowych. Od młodzieńczych lat zakochany w dwóch kobietach: muzyce i literaturze. Oddaje się swoim pasjom i spełnia jako autor wierszy i piosenek. W 2016 roku spełnił swoje marzenie o wydaniu książki i debiutował tomikiem poezji pt."Papierowe Serce''. 

W życiu prywatnym wychowuje syna i stara się być dobrym mężem. Jako że na codzień żyje w wielkim mieście, bardzo ceni sobie chwile spokoju na łonie natury.
                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                                Zapraszam 
Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!