Blog

Przyjaźń

2019-08-04 10:15:09, komentarzy: 0

Jestem szczęśliwcem bo mam tych samych przyjaciół od lat. Jestem szczęściarzem bo mam starych dobrych i wiernych towarzyszy w drodze. Razem przeżywaliśmy burzliwą młodość, razem wchodziliśmy w dorosłość i razem też przeżywamy trudy i problemy wieku średniego. Ci sami i sprawdzeni.
Różnie toczą się koleje losu. Różnie obdarowuje nas życie i mamy przeróżne doświadczenia i problemy. Jeśli jednak zawsze są z nami ci sami ludzie i te same osoby przeżywają z nami nasz czas, czują razem z nami, trwają razem z nami czy jest dobrze czy źle - to można ich nazwać przyjaciółmi.
Niektórych rzeczy nie da się kupić, przeliczyć. Niektóre rzeczy są bezcenne i ci którzy to rozumieją mogą doświadczyć miłości, współczucia i przyjaźni. Ludzie próżni, zapatrzeni tylko w siebie nigdy nie zaznają tych prawdziwych uczuć. Ci ludzie ciągle potrzebują nowych zabawek, nowych wrażeń, nowych znajomości. Ale te nowe znajomości, nowo poznani ludzie są im potrzebni tylko do tego by, ich kosztem się zabawić, wykorzystać do swych egoistycznych celów, lub po prostu przerwać na chwilę nudę. Oddanie i przywiązanie, te dwie wartości takim ludzim są obce. W dzisiejszych czasach bardzo trudno o prawdziwą przyjaźń. Szczerą, autentyczną, taką która była, jest i będzie bez względu na wszystko. Trudno o zaufanie, i oddanie bo na tym się ona opiera. Przyjaźń rozpoznaje się po latach doświadczeń, mnogości rożnych przeżytych wspólnie zdarzeń. Tych przykrych dających ból i cierpienie i tych radosnych przynoszących chwile szczęścia. Może to źle zabrzmi ale prawdziwego przyjaciela wyłania się w drodze selekcji. Taka jest niestety prawda. Ktoś kto myśli kategoriami prawdziwych wartości zostaje przyjacielem i zyskuje przyjaciół na długie lata. Ktoś kto myśli kategoriami tylko zysku i korzyści nie poczuje nigdy co to znaczy mieć prawdziwych przyjaciół i nie poczuje jak to jest być prawdziwym przyjacielem.
Patrzę na nas jak się zmieniamy przez lata, jak dojrzewamy, starzejemy się, jak rosną nasze dzieci, jak zmienia się świat wokół nas a nasza przyjaźń trwa i ciągle jest taka sama. Mimo niekiedy dzielących nas różnic charakterów i odległości miejsca zamieszkania, ciągle ją pielęgnujemy, cieszymy się nią, nie zawodzimy jej i jesteśmy jej wierni.


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!