Blog

Jesteśmy tym, czym się karmimy.

2017-08-18 19:51:55, komentarzy: 0

 Każdego ranka włączam internet i czytam najświeższe wiadomości. Niestety doszło do tego że większość tych wiadomości dotyczy spraw tragicznych, przykrych lub przynajmniej nieprzyjemnnych. Zamachy, terrorystyczne, przestępstwa, brutalna i nieczysta walka polityczna, problemy ekonomiczne i ekologiczne, kataklizmy to wszystko newsy, które dominują w nagłówkach portali informacyjnych. Do tego dochodzą różnego rodzaju skandale związane z osobami publicznymi i celebrytami. Wszystko to sprawia że już na samym początku dnia, człowiek ładuję się negatywną energią. Nawet sam sposób, język przekazywania tych informacji przez media wzbudza już jakiś niesmak. Być może to tylko moje subiektywne odczucie, ale wydaje mi się iż media uważają, że im więcej złych wiadomości , to tym lepiej. Im więcej szokujących tytułów, tym więcej czytelników. Na mnie osobiście działa to w odwrotny sposób.

 Coraz częściej omijam takie dzienniki.

Nie znaczy to że staję się ignorantem, ale po prostu nie chcę, by negatywna energia wpływała na mnie i tworzyła moje emocje. Trzeba wiedzieć co się dzieje na świecie, jednak nie musimy ciągle karmić się pesymizmem. Rzeczywistość jest taka jaka jest, jednak my sami decydujemy o tym czy ma ona na nas wpływ i na ile.

Bardzo podobna sytuacja dotyczy zwykłych stosunków międzyludzkich.

Są osoby które wytwarzają w swoim otoczeniu, nazwijmy to dobre fluidy, dobrą aurę. Zawsze są pozytywnie nastawione do świata , dzielą się dobrą energią. W ich towarzystwie chce się przebywać, dzięki nim czujemy się lepiej. Są też takie, które wręcz przeciwnie, emanują negatywną energią. Najczęściej są to osoby zgoszkniałe, we wszystkim upatrujące czegoś złego, mające złe intencje wobec innych i egoistyczny charakter. Według mnie , są one po prostu nieszczęśliwe.

 Jakiś czas temu zrozumiałem, że od takich ludzi lepiej trzymać się z daleka. Trzeba się odcinać od ich negatywnego wpływu na ile się tylko da. Myślę, że każdy jest panem swojego życia i sam decyduje co chce czytać, jak się ustosunkowywać do rzeczywistości z kim przebywać i się przyjaźnić, by nadawać swojej codzienności ciepłych kolorów i pozytywnych wrażeń.

Bardzo ważne w naszym życiu jest to jakimi ludźmi się otaczamy i co przyjmujemy z otoczenia.

Nasz charakter, nasz stosunek do świata i postawę względem innych ludzi, tworzymy przez wpływy jakim ulegamy. Jeśli będzie to dobro i pozytywna energia, to też to będziemy przekazywać dalej .A jeżeli bedziemy odbierać tylko negatywne kominikaty, takie też będziemy rozsiewać dookoła siebie. Po co karmić się zgniłymi owocam jak możemy delektować się i smakować pięknymi, dojrzałymi, pachnącymi jabłkami. Przecież jesteśmy tym co jemy.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!